Muzika Bel
Muzika Běl
białe, wytrawne
WINIARZ
Milan Nestarec
WINNICA
Velké Bílovice
REGION, KRAJ
Morawy, Czechy
SZCZEP
grüner veltliner, müller thurgau, riesling

Wino z podstawowej linii Nestareca zwanej Muzika, która odznacza się lekkim, niezobowiązującym charakterem, świeżością i niższą zawartością alkoholu.
Běl to kupaż trzech odmian typowych dla południa Europy Środkowej: grüner veltliner, müller thurgau i riesling. Wyczuwalne nuty zielonych warzyw, pestek, z odrobiną słodkiej moreli. Kwasowość na przyzwoitym poziomie, orzeźwiające.

Milan Nestarec
Milan Nestarec prowadzi małą, rodzinną winnicę w morawskich miejscowościach Žižkov i Velke Bílovice. Jest czynnie zaangażowany w produkcję win w duchu stowarzyszenia morawskich winiarzy – Autentystów. Ich celem jest utrzymanie regionalnego i tradycyjnego charakteru win oraz stosowanie naturalnych metod uprawy i winifikacji – bez zbędnych interwencji technologicznych oraz substancji dodawanych: selekcjonowanych drożdży, enzymów, garbników, czy środków klarujących. Podstawowa dewiza winnicy to: „Víno z hroznů, nic víc“, czyli "Wino z winogron, nic więcej." Trzy serie win: podstawowa Muzika, elegancka Klasika i wykwitna Antika tworzą kolekcję win naturalnych, spontanicznie fermentowanych i niefiltrowanych.