Godziny otwarcia:
poniedziałek: 10-18
wtorek-sobota: 10-22
niedziela: 10-20

24.09 – Kapela Hanki Wójciak!

plakat KAPELA

Do trzech razy sztuka? :)
Będzie to już trzeci raz kiedy Kapela Hanki zawita do Krako Slow Wines! A zagrają nam pięknie jak zawsze. Jak zawsze też rozdadzą mnóstwo uśmiechów. Jak zawsze dalej, oczarują muzyką. Jak zawsze wypijemy dobre wino. Przegryziemy też niesamowite smakołyki przygotowane przez Pavla Portoyana. Jak zawsze będziemy obserwować gwiazdy nad Lipową 6F.

I poprosimy Hanię, żeby ułożyła nam nową piosenkę „Jak zawsze” 😉

Kapela Hanki Wójciak

W utworach Kapeli odnaleźć można elementy muzyki klezmerskiej, orientalne skale, połamane rytmy, polskie motywy ludowe. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem. Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale ukryte w nich archaizmy i słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości, ludowości.

“To poważna, dramatyczna propozycja tekstowo – muzyczna, oparta w uczciwy sposób na góralszczyźnie, ale zupełnie inaczej, alternatywnie do tatrzańskiej cepelii w sosie tatro-polo. (…) Materiał wybuchowy, pełen kipiącej emocji. Zostawia łzy i ciarki na plecach. – rekomenduje Muniek Staszczyk.

“Mocny, czysty głos, diabelski temperament góralski, wyrazisty image sceniczny, niebanalne teksty (…) otwartość na nieuczesane improwizacje z pogranicza muzyki etnicznej i jazzu. To jest muzyka kolorowa”
[ Marek Tomalik, Tygodnik Podhalański]

Hanka – śpiew, słowa, muzyka, aranże
muzyka / aranże:
Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne
Jacek Długosz – gitara
Mateusz Frankiewicz – kontrabas
Tomasz Pawlak – skrzypce, altówka
Andrzej Zagajewski – mandola

Bilety można zakupić w Punktach Informacji Miejskiej – infokrakow.pl

www.hankawojciak.pl
http://krakoslowwines.pl/
https://www.facebook.com/slowgrillCzy masz ukończone 18 lat?